Split Ender: czy warto? Opinie, cena i efekty podcinania końcówek w domu

Split Ender jest urządzeniem kupowanym przez coraz więcej kobiet, których problemem są zniszczone i rozdwojone końcówki. Jak działa i czy rzeczywiście może być sposobem na przywrócenie estetyki włosów? Co sądzą o nim konsumentki i jaka jest cena takiego rozwiązania? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania – dzięki temu przekonasz się, czy zakup Split Ender to dobry pomysł.

Split Ender

Co to jest Split Ender?

Mówiąc krótko, Split Ender to urządzenie, które pozwala na obcinanie zniszczonych i rozdwojonych końcówek włosów. Jest proste w użyciu, a jego wysoka skuteczność sprawia, że nawet w warunkach domowych można z łatwością zadbać o fryzurę. Dzięki specjalnej konstrukcji Split Ender jest w stanie wyłapywać odstające od pasma włosów końcówki i przycinać je nawet o 3 mm. Wystarczy jeden ruch ręki, aby cieszyć się satysfakcjonującym efektem i jednocześnie pielęgnować swoje włosy bez obaw o to, że urządzenie wytnie całe ich pasmo.

Split Ender jest urządzeniem posiadającym wiele zalet, jednak nie rozwiąże problemów wszystkich osób i nie sprawdzi się w każdym przypadku. Nieco więcej powiemy o tym w dalszej części artykułu.

Jak działa Split Ender?

działanie Split Ender

Działanie Split Ender jest bardzo proste – to urządzenie wyposażone w specjalne ostrza, których zadaniem jest precyzyjne podcinanie końcówek. Używanie go przypomina nieco prostowanie włosów. Wystarczy wydzielić pasmo i przeciągnąć urządzenie od jego górnej części w dół.

Proces ten powinno się przeprowadzać po umyciu i wysuszeniu włosów, bo wtedy efekt działania Split Ender jest najlepszy. Warto przy tym pamiętać, by przed zabiegiem nie używać dodatkowych środków do pielęgnacji czy stylizacji.

Podcinane końcówki wpadają do przezroczystego pojemnika, dzięki któremu możliwe jest bardzo dokładne i wygodne przeprowadzenie całego procesu. Sprzyjają temu antypoślizgowy uchwyt, a także przełącznik kierunku użycia, który będzie szczególnie przydatny dla osób leworęcznych. Co więcej, użytkownik ma możliwość regulowania długości przycinania i może stosować Split Ender po wcześniejszym naładowaniu (zasilanie typu plug-in).

Największym atutem urządzenia jest specjalna łopatka tnąca, dzięki której masz pewność, że włosy nie zostaną skrócone w nieodpowiednim miejscu. To właśnie ona wyróżnia Split Ender na tle różnego rodzaju trymerów, które stosowane są w podobnym celu.

Dla kogo przeznaczony jest Split Ender?

Split Ender do nawilżonych i gładkich włosów

Split Ender przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet o nawilżonych i gładkich włosach, które mają tendencję do łamania się i rozdwajania na całej długości. Doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy:

  • włosy są wycieniowane i niszczą się wyłącznie na końcówkach;
  • włosy są zadbane i zdrowe, jednak w wyniku czynników zewnętrznych dochodzi do ich łamania i rozdwajania;
  • kobieta zapuszcza włosy i pragnie zadbać o ich piękny wygląd, a przy tym uniknąć łamania się końcówek.

Należy przy tym pamiętać, że Split Ender usuwa wszystkie odstające od pasma włosów końcówki – również te zdrowe. Jest to pewien minus i dlatego też urządzenie nie jest polecane wszystkim osobom.

Kto nie powinien kupować Split Endera?

Split Endera nie powinny kupować kobiety, które posiadają bardzo zniszczone i przesuszone włosy. W takim wypadku końcówki o wiele lepiej jest podcinać samymi nożyczkami. Podobnie jest w sytuacji, gdy zniszczone są tylko końcówki najdłuższych włosów.

Opinie o urządzeniu. Co mówią konsumentki?

Konsumentki z reguły polecają urządzenie – opinie o Split Ender są w większości pozytywne, ponieważ jest to rozwiązanie, które pozwala usuwać zniszczone i rozdwojone końcówki. Jego używanie sprawia, że włosy stają się gładsze i bardziej błyszczące. Dużą zaletą sprzętu jest także łatwość jego stosowania – nawet w domowych warunkach.

Niestety, wśród opinii konsumentek znaleźć można również te negatywne. Wynikają one przede wszystkim z ceny urządzenia, a także tego, że usuwa ono nawet zdrowe końcówki. Co więcej, nie zapewnia efektu równego cięcia – do tego celu tak czy inaczej należy użyć nożyczek.

Gdzie można kupić Split Ender?

zakup Split Ender

Split Ender najlepiej kupić na oficjalnej stronie producentawww.splitenderpro.com lub w polskich sklepach, zajmujących się dystrybucją oryginalnego urządzenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że inwestujesz w rozwiązanie sprawdzone, które pozwoli ci skutecznie zadbać o swoje włosy i pozbyć się zniszczonych lub rozdwojonych końcówek.

Ile kosztuje Split Ender?

Cena Split Ender zależy od wybranego modelu. Koszt urządzenia do zastosowań domowych to minimum 600-700 złotych, zaś za profesjonalne rozwiązania, np. do salonów fryzjerskich, należy zapłacić nawet 1500 złotych.

Czy warto zakupić Split Ender?

piękne włosy dzięki Split Ender

Jeżeli nie odstrasza cię wysoka cena urządzenia – jak najbardziej. Split Ender jest rozwiązaniem skutecznym – pozwoli przywrócić włosom piękny wygląd oraz pozbyć się rozdwojonych końcówek.

Pamiętaj jednak, że nie jest to urządzenie dla wszystkich i należy korzystać z niego sporadycznie, najlepiej raz na kilka tygodni.

Jeżeli natomiast chcesz wiedzieć więcej o tym, jak dbać o swoje włosy, zapoznaj się z badaniami na ten temat.

Dodaj komentarz