Najlepsze suszarki do włosów – RANKING

Suszarki do włosów to urządzenia elektryczne, które wykorzystuje się nie tylko do suszenia, ale także stylizacji fryzur. Na rynku dostępnych jest mnóstwo suszarek – różnią się one parametrami technicznymi, funkcjonalnością i ceną. Sprawdź nasz ranking suszarek do włosów i dowiedz się, które urządzenie jest najlepsze.

suszarki do włosów

Oferta sklepów z elektroniką jest bardzo szeroka. Konsument stojący przed półką z suszarkami do włosów, bardzo często nie wie na co zwrócić uwagę i na który model suszarki się zdecydować. Postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom i odpowiedzieć na często pojawiające się pytanie, tj. „jaka suszarka do włosów jest najlepsza?”. Przedstawiamy nie tylko ranking 10 najlepszych produktów, ale także informujemy o kluczowych parametrach technicznych, na które warto zwracać uwagę!

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Zanim przejdziemy do zestawienia najlepszych produktów, warto poznać kluczowe parametry techniczne, które mają znacznie dla funkcjonalności i użyteczności danego urządzenia. Wybierając suszarkę do włosów, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na:

 • Moc suszarki – to parametr, który warunkuje siłę podmuchu, a co za tym idzie – wpływa na tempo suszenia włosów. W zasadzie, im wyższa moc suszarki, tym krótszy czas suszenia włosów. Co istotne – parametr ten wpływa na wielkość urządzenia. Im większa moc, tym większe urządzenie. Nie oznacza to jednak, że każda duża suszarka musi mieć dużą moc. Z reguły, do użytku domowego wystarczy suszarka o mocy w okolicach 1600-1800 W. W przypadku salonów fryzjerskich, sprzęt powinien być znacznie mocniejszy (powyżej 2000 W).
 • Regulacja temperatury suszenia – to funkcja, która musi znaleźć się w każdej dobrej suszarce. Im większa możliwość regulacji temperatury „wyrzucanego” powietrza, tym lepiej. Istotną zaletą suszarek jest również posiadanie funkcji suszenia zimnym strumieniem powietrza. Temperatura suszenia ma wpływ na  nawilżenie włosów.
 • Regulacja intensywności suszenia – to funkcja, która pozwala regulować nadmuch, szczególnie istotna dla osób wykorzystujących urządzenie nie tylko do suszenia, ale także stylizacji fryzur. Podobnie jak w przypadku temperatury suszenia – im większy zakres regulacji, tym lepiej.
 • Dodatkowe nakładki – niektóre modele suszarek oferują więcej , niż jedną nakładkę (dyfuzory, koncentratory), co sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o stylizację włosów.
 • Głośność urządzenia – wbrew pozorom, wysoka moc urządzenia nie musi oznaczać, że suszarka będzie głośna. To parametr, który nie zwiększa funkcjonalności urządzenia, ale może mieć kluczowe znaczenie dla wygody stosowania.
 • Gabaryty urządzenia – wielkość i waga to parametry, o których również należy pamiętać. Warunkują komfort użytkowania i wpływają na funkcjonalność (np. małe suszarki bez trudu można zabrać w podróż).
 • Jonizacja – urządzenia wyposażone w funkcję jonizacji, pozwalają generować jony ujemne (aniony), które neutralizują jony dodatnie (kationy) – odpowiedzialne między innymi za elektryzowanie się włosów, otwieranie się łuski włosa oraz utratę blasku.

Sprawdź również najlepsze prostownice do włosów:

Ranking suszarek do włosów

Aby nieco ułatwić wybór przygotowaliśmy ranking suszarek do włosów. To subiektywne zestawienie urządzeń, które nie tylko cechują się świetną użytecznością, ale i dobrą ceną. Poznaj najlepsze suszarki do włosów!

ranking suszarek do włosów

# 1. Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Numerem jeden w naszym zestawieniu najlepszych suszarek do włosów jest urządzenie od Philips – ThermoProtect Ionic HP8232/00. To suszarka, która posiada wszystko to czego potrzebujesz, aby szybko, skutecznie i w pełni bezpiecznie wysuszyć włosy. Dlaczego ThermoProtect Ionic HP8232/00 to numer jeden w rankingu?

Przede wszystkim jest to bardzo mocna suszarka (2200 Wat), co umożliwia bardzo szybkie suszenie włosów. Mimo sporej mocy – gabaryty urządzenia nie są zbyt duże. Suszarka waży 0,6 kilograma, co z całą pewnością jest całkiem przyzwoitym wynikiem.

ThermoProtect Ionic HP8232/00 to – jak sama nazwa wskazuje – urządzenie, które posiada funkcję ochrony przed wysoką temperaturą (funkcja zimnego nadmuchu). Co więcej, suszarka pozwala na 6 różnych ustawień temperatury i siły nadmuchu. Istotną funkcją tego sprzętu jest również jonizacja. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż w zestawie otrzymujemy dyfuzor oraz wąską nasadkę do precyzyjnego modelowania włosów.

Kiedy dodamy do tego fakt, iż suszarka ma długi przewód zasilający (1,8m) oraz zaczep umożliwiający zawieszenie suszarki na haczyku, możemy dojść do jednoznacznego wniosku: ThermoProtect Ionic HP8232/00 to urządzenie kompletne.

# 2. Remington PROluxe AC9140

Numerem dwa w rankingu najlepszych suszarek do włosów jest urządzenie od Remington – PROluxe AC9140. To suszarka, która wykorzystuje technologię OPTIHeat, która dostarcza strumień ciepła do miejsc, które rzeczywiście tego potrzebują.

Remington PROluxe AC9140 to sprzęt o bardzo wysokiej mocy – 2400 Wat. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i salonach fryzjerskich. Ogromna siła nadmuchu naturalnie pozwala wysuszyć włosy bardzo szybko i sprawnie. Prócz tego, suszarka wyposażona jest jonizację. Producent zapewnia, iż suszenie PROluxe AC9140 to 90% więcej jonów zapobiegających elektryzowaniu się włosów.

Suszarka Remington PROluxe AC9140 posiada dodatkową nakładkę umożliwiającą precyzyjne suszenie włosów oraz dyfuzor. Suszarka jest dosyć lekka, ma dobry kształt i jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

# 3. Philips MoistureProtect HP8280/00

Wysokie, trzecie miejsce to kolejna propozycja od Philipsa – suszarka MoistureProtect HP8280/00. To urządzenie o bardzo dużej mocy (2300 W), co niewątpliwie znacznie przyśpiesza suszenie włosów.

Największą zaletą tej suszarki nie jest jednak moc. Otóż, suszarka Philipsa oznaczona symbolem HP8280/00 to produkt wyposażony w czujnik MoistureProtect, który za pomocą podczerwieni dokonuje swojego rodzaju diagnozy włosów i w sposób automatyczny dobiera temperaturę suszenia, co umożliwia utrzymanie naturalnej wilgotności włosa (zapobiega przesuszaniu).

Prócz tego Philips Moisture Protect HP8280/00 zawiera również funkcję ThermoProtect oraz wyposażone jest w jonizację, co zapobiega elektryzowaniu się włosów. Na uwagę zasługuje również 6 regulowanych ustawień temperatury (w tym zimny nadmuch) i siły nadmuchu.

Suszarka Philips Moisture Protect HP8280/00 jest lekka i ma świetny design. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i salonie fryzjerskim.

# 4. Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Wysokie, czwarte miejsce w zestawieniu najlepszych suszarek do włosów zajmuje produkt od Xiaomi – Mi Ionic Hair Dryer. To suszarka, o mocy 1800 W, co w zupełności powinno wystarczyć do suszenia włosów w domowych warunkach.

Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer to suszarka wyposażona w inteligentny moduł kontroli temperatury NTC. Pozwala on dostosować temperaturę nadmuchu do temperatury otoczenia, co eliminuje

ryzyko poparzenia skóry głowy. Produkt od Xiaomi posiada funkcje ciepłego, zimnego i naprzemiennego nadmuchu (cyrkulacja zimna i ciepła). Mi Ionic Hair Dryer to jak sama nazwa wskazuje – suszarka z jonizacją.

Urządzenie waży zaledwie 547 gram i ma klasyczny design. Wyposażone jest w nakładkę kierunkową, którą można swobodnie ustawiać (obracana konstrukcja 360o). Kabel zasilając ma długość 170 centymetrów, co pozwala komfortowo manewrować urządzeniem.

Niewielkie gabaryty, prosty i smukły design oraz relatywnie wysoka moc sprawia, że Xiaomi Mi Ioinic Hair Dryer łączy w sobie zarówno cechy suszarki domowej, jak i podróżnej.

# 5. Dyson Supersonic Fuksja

Dyson Supersonic Fuksja to urządzenie, które przedstawiane jest jako „inne niż wszystkie”. W zasadzie – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Pierwsze co rzuca się w oczy to unikatowy design suszarki. Silnik umieszczony jest w rączce suszarki, co zmienia jej środek ciężkości i sprawia, że urządzenie jest jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu.

Dyson Supersonic Fuksja to suszarka, która może pochwalić się mocą wynoszącą 1600 W, co pozwala szybko i wygodnie suszyć włosy. Niezwykle cenną funkcją tego urządzenia jest moduł inteligentnej kontroli temperatury – który mierzy i reguluje temperaturę nadmuchu 20 razy na sekundę.

Dyson Supersonic Fuksja posiada 3 ustawienia siły nadmuchu oraz 4 ustawienia temperatury (100°C, 80°C, 60°C, 28°C). Suszarka wyposażona jest w końcówkę do wygładzania, koncentrator do stylizacji, dyfuzor, matę antypoślizgową oraz pasek do zawieszania. Trzeba przyznać, że wyposażenie suszarki jest naprawdę bogate!

Dyson Supersonic wygodne, ciche i bardzo praktyczne. Doskonale sprawdzi się zarówno jako alternatywa dla suszarki podróżnej, jak i w roli suszarki domowej.

# 6. Fox Smart

Fox Smart to suszarka, która przedstawiana jest jako niezwykle wytrzymałe urządzenie, które może pracować nieprzerwanie przez 1000 godzin. Z uwagi na to, częstokroć jest pierwszym wyborem jeśli chodzi o wyposażenie salonów fryzjerskich.

Fox Smart to całkiem „mocny” sprzęt – 2100 Wat pozwala bardzo szybko suszyć włosy. Co istotne, suszarka posiada funkcję jonizacji oraz możliwość korzystania z zimnego nadmuchu. Dodatkowo urządzenie wyposażeone jest w dwie dodatkowe nakładki. Opcjonalnie do modelu Fox Smart można dokupić dyfuzor (koszt rzędu 20-30 złotych).

Fox Smart to suszarka kompaktowa o ogromnej odporności. Wykonana z trwałego tworzywa sztucznego – może być bardzo mocno eksploatowana. Przełącznik Fox Smart może być używany nawet 10 000 razy!

Kiedy dodamy do tego ciekawy design oraz niezbyt dużą wagę – można zaryzykować stwierdzeniem, że mamy profesjonalny sprzęt fryzjerski w całkiem przyzwoitej cenie. Fox Smart – to produkt, który w środowisku fryzjerskim cieszy się naprawdę świetnymi opiniami!

# 7. Remington Pro-Air Turbo D5220

Ranking najlepszych suszarek do włosów to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć miejsca dla Pro-Air Turbo 5220 – suszarki Remington, która cieszy się doskonałymi opiniami – zarówno konsumentów, jak i fryzjerów.

Remington Pro-Air Turbo D5220 to suszarka o ogromnej mocy (2400W). Według szacunkowych danych prędkość nawiewu oscyluje w granicach 90 km/h. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę imponujący wynik. Zapewnia ekstremalnie szybkie suszenie włosów. Wyposażona w funkcję turbo, jonizację oraz zimny nawiew suszarka, to uniwersalne urządzenie.

Według producenta, żywotność silnika w Remington Pro-Air Turbo D5220 jest dwa razy większa, co sprawia, że sprzęt sprawdzi się w salonie fryzjerskim, który nie narzeka na brak klientów. Suszarka od Remington – standardowo pozwala na dwustopniową regulację siły nadmuchu oraz trzystopniową regulację temperatury.

Co istotne, kupując to urządzenie w zestawie otrzymujemy zarówno dyfuzor, jak i koncentrator. Urządzenie jest lekkie, poręczne i bardzo wygodne w użytkowaniu.

# 8. Babyliss Pro Caruso BAB6510IE

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć miejsca dla suszarki Babyliss Pro Caruso – modelu, którego nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem. W zasadzie, trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do tej suszarki – posiada ona bowiem wszystko to, czego potrzebujesz!

Babyliss Pro Caruso to sprzęt o ogromnej mocy 2400 W (przepływ powietrza szacowany na 160 km/h), wydajnym i niezwykle wytrzymałym silniku AC wyprodukowanym we Włoszech.

Urządzenie wyposażone jest w aż 6 regulacji temperatury i siły nawiewu. Wartym odnotowania jest również fakt, iż przewód zasilający mierzy ponad 2,5 metra, co docenią fryzjerzy. Prócz tego, w zestawie znajdziemy dwie końcówki typu koncentrator oraz wymienny filtr tylny. Pro Caruso – jak niemal każdy produkt od BabyLiss zawiera również oczko do odwieszania.

W zasadzie, suszarka BAB6510IE mogłaby nawet znaleźć się na pierwszym miejscu w tym rankingu, gdyby nie fakt, że jej cena katalogowa to ponad 300 złotych. Nie mniej, w przypadku gdy budżet nie gra większej roli – warto postawić właśnie na to urządzenie do suszenia włosów.

# 9. Braun Satin-Hair 7 IONTEC

Suszarka od Braun to urządzenie, o którym można powiedzieć, że stanowi świetne rozwiązanie dla włosów z tendencją do nadmiernego przesuszania się. Wszystko za sprawą technologii Satin Protect, która umożliwia ograniczenie temperatury do 70o bez spadku siły nawiewu, która – notabene – jest bardzo wysoka. Wszak, urządzenie może pochwalić się mocą 2000 W.

Braun Satin Hair 7 to suszarka, która umożliwia nam korzystanie z aż dziesięciu zakresów temperatury oraz dwóch zakresów siły nawiewu. Rzecz jasna, suszarka od Braun posiada funkcję zimnego nadmuchu. Kupując tę suszarkę, w zestawie otrzymujemy również dyfuzor oraz nasadkę.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż suszarka posiada podczerwień, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zdejmowany filtr wlotowy. Urządzenie Braun Satin-Hair 7 IONTEC to także świetny design oraz wygoda stosowania. Suszarka nie jest zbyt ciężka, a operowanie ją – jak najbardziej wygodne.

# 10. Babyliss 6610DE Le Pro Light

Wśród najlepszych suszarek do włosów nie mogło zabraknąć Babyliss 6610DE Le Pro Light – modelu, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i salonie fryzjerskim. Suszarka może pochwalić się wydajnym i wytrzymałym silnikiem AC o dużej mocy (2100W), który gwarantuje ekspresowe suszenie włosów.

Sprzęt pozwala wykorzystywać funkcję zimnego nawiewu, wyposażony jest w dyfuzor oraz jonizację. Co więcej, więcej urządzenie ma zdejmowalny filtr wlotowy i koncentrator.

Babyliss 6610DE Le Pro Light to prostownica o całkiem przyjemnym wyglądzie. Jest niezwykle wygodna. Praca z tym urządzeniem jest więcej, niż komfortowa. Co ważne, sprzęt od Babyliss charakteryzuje długa żywotność i wytrzymałość. Nierzadko spotkamy ją w salonach fryzjerskich.

Która suszarka jest najlepsza?

jak wybrać suszarkę do włosów

Mamy ogromną nadzieję, że powyższe zestawienie stanowi doskonałą odpowiedź na – skądinąd – często pojawiające się pytanie o najlepsze suszarki. Pragniemy przy tym jednak zauważyć, że sama obecność w tym rankingu jest sporym wyróżnieniem. W zasadzie o kolejności w zestawieniu najlepszych suszarek decydowały detale. Nie mniej, biorąc pod uwagę fakt, iż włosy to niezwykle delikatny i wymagający określonego traktowania element naszej urody – warto dokładnie weryfikować funkcje i użyteczność urządzeń, które wykorzystujemy do pielęgnacji i stylizacji.

Powyższy ranking suszarek dotyczy sprzętu na każdą kieszeń – w zestawieniu znalazły się zarówno suszarki za około 100 złotych, 200 złotych, jak i 300 złotych. Jesteśmy przekonani, że przedstawione powyżej najlepsze suszarki do włosów – spełnią Wasze oczekiwania. Jednocześnie, zauważamy, że jest to subiektywne zestawienie i nie stanowi reklamy żadnego z urządzeń.

Ranking suszarek został stworzony w oparciu o analizę opinii i komentarzy, weryfikację funkcji. Istotnym czynnikiem rankingowym była również cena produktu.

2 komentarze do “Najlepsze suszarki do włosów – RANKING”

 1. Tydzień temu zakupiłam REMINGTON PROLUXE AC9140 i mogę ją z całego serca polecić! Nie dość, że suszy włosy mega szybko to są one po wysuszeniu bardzo gładkie. Na poczatku nie wiedziałam o chodzi, ale po lekturze tego artykułu wiem, że to zasługa jonizacji.
  Moim zdaniem 2 miejsce jak najbardziej słuszne, a może nawet powinna się znajdować wyżej.

  Odpowiedz
 2. Niedługo otwieram swój salon fryzjerski. Długo zastanawiałam się nad wyborem urządzeń do jego wyposażenia. Przejrzałam już wiele rankingów, ten wydaje się być bardzo wiarygodny i idąc za tym głosem zamówiłam 3 suszarki umieszczone w pozycji nr 1 czyli THERMOPROTECT IONIC HP8232/00 od Philipsa. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Cena na pewno świadczy o ich jakości, ale jak będzie rzeczywiście – dam znać jak przyjdą 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz