Jaka prostownica do włosów jest najlepsza? Ranking najlepszych prostownic do włosów

Prostownica do włosów to urządzenie elektryczne, którego działanie oparte jest na wysokiej temperaturze. Przeznaczone jest do prostowania falowanych lub kręconych włosów. Należy jednak wiedzieć, że poddawanie włosów działaniu wysokiej temperatury ma negatywny wpływ na jego kondycję,  dlatego też warto zadbać nie tylko o wykorzystanie środków ochronnych, ale także wybór bezpiecznego sprzętu, tudzież prostownicy do włosów najwyższej jakości. Jaka prostownica do włosów jest najlepsza?

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Prostownica to urządzenie, które daje wiele możliwości jeśli chodzi o stylizację włosów. Warto jednak mieć świadomość, że nadużywanie prostownicy może mieć katastrofalne skutki dla kondycji naszych włosów.

Kluczowe znaczenie dla poziomu szkód ma wybór prostownicy. Kupując to akcesorium swoją uwagę powinniśmy skupić na:

 • rodzaju, wielkości oraz grubości wykorzystanych płytek
 • zakresie regulacji temperatury
 • funkcji jonizacji
To, co może okazać się dla nas istotne to także: czujnik wilgotności włosa, czas nagrzewania do temperatury maksymalnej, ogólna funkcjonalność (tj. wielkość, poręczność itp.), dodatkowe opcje (np. wytwarzanie pary, prostowanie na mokro, podczerwień, ultradźwięki, funkcja automatycznego wyłączania, obrotowy kabel, blokada).

Rodzaje płytek w prostownicy

Surowiec, z którego wykonane są płytki w prostownicach jest jednym z kluczowych czynników wpływających na poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo, każdy z typów płytek posiada dodatkowe właściwości. W oparciu o te informacje, wybór prostownicy może być znacznie łatwiejszy.

 • Płytki teflonowe
  Teflon to syntetyczny fluoropolimer o strukturze meru, który cechuje wyjątkowo mała swobodna energia powierzchniowa, dzięki czemu do powierzchni nie przywierają żadne zanieczyszczenia. Wadą płytek teflonowych jest fakt, iż nie nagrzewają się one równomiernie oraz bardzo łatwo ulegają zniszczeniom (zarysowaniom), przez co zachodzi ryzyko przypalenia włosów.
 • Płytki ceramiczne
  Płytki ceramiczne cechują się przede wszystkim tym, iż równomiernie się nagrzewają, dzięki czemu ryzyko przypalenia włosów zostaje znacząco ograniczone. Co więcej, ich powierzchnia jest śliska i jednolita. Należy jednak mieć na uwadze, że w przypadku płytek ceramicznych ogromne znaczenie ma ich grubość. Zbyt cienkie ceramiczne płytki mogą szybko się zużywać.
 • Płytki diamentowe
  Płytki diamentowe w prostownicach dostępne są od niedawna. To nowoczesne rozwiązanie, które cechuje bardzo wysoka trwałość i odporność na jakiekolwiek zniszczenia. Płytki diamentowe to także równomierne rozprowadzanie temperatury i gładka, jednolita powierzchnia.
 • Płytki tytanowe
  Tytan to metal o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Płytki tytanowe są jeszcze twardsze niż ceramiczne, a ich powłoka jest gładka i równomiernie się nagrzewa.
 • Płytki lustrzane
  Powłoka lustrzana to przede wszystkim wyjątkowa gładkość. Zdaje się, że spośród wszystkich dostępnych płytek, to właśnie ten typ najlepiej wygładza i dodaje blasku włosom.
 • Płytki turmalinowe
  Turmaliny to rzadkie, a nawet bardzo rzadkie minerały należące do krzemianów. Płytki turmalinowe po nagrzaniu wytwarzają jony ujemne, co zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Co więcej, w niektórych prostownicach znajdziemy także tzw. płytki keratynowe. Za ich sprawą, ograniczamy przesuszanie się włosów (dochodzi o uwolnienia keratyny z powłoki płytki).

rodzaje płytek w prostownicach

W ofercie producentów coraz częściej znajdziemy również płytki mieszane, tj. bazujące na dwóch lub więcej surowcach, m.in.:

 • płytki ceramiczno-turmalinowe
 • płytki ceramiczno-tytanowe
 • płytki ceramiczno-keratynowe
 • płytki turmalinowo-keratynowe
 • płytki tytanowo-lustrzane
 • płytki tytanowo-turmalinowe

Warto przy tym zauważyć, że nie tylko rodzaj płytek ma znaczenie. Ważnymi atrybutami są również: długość oraz szerokość płytek. Z zasady, im krótsze włosy tym długość i szerokość płytek powinna być mniejsza. Dzięki temu prostownica będzie poręczniejsza, co ułatwi nam prostowanie włosów u nasady. W przypadku włosów o dłuższych, rozmiar płytek powinien być większy, co rzecz jasna znacznie skróci czas prostowania włosów.

Regulacja temperatury w prostownicy

Niemal każda nowoczesna prostownica do włosów posiada funkcję regulowania temperatury. W zależności od modelu. Dostępne są zarówno prostownice pozwalające precyzyjnie ustalić temperaturę, jak i wybrać jeden z kilku (zwykle od 3 do 5) poziomów nagrzewania.

Wybierając prostownicę warto również zwrócić uwagę na zakres regulacji (temperaturę minimalną oraz maksymalną).

Funkcja jonizacji w prostownicy

Encyklopedyczna definicja jonizacji mówi nam, że:

jest to zjawisko powstawania jonu (kationu lub anionu) z obojętnego atomu lub cząsteczki.

Pod wpływem wysokiej temperatury na powierzchni głowy powstają jony dodatnie (kationy), które sprzyjają tzw. elektryzowaniu się włosów. Przez to włosy wyglądają znacznie gorzej (są pozbawione blasku, a ich stylizacja jest o wiele trudniejsza). W przypadku prostownic z jonizacją, dochodzi do wytwarzania jonów ujemnych (anionów), czego efektem jest neutralizacja jonów dodatnich (kationów).

Sprawdź również ranking najlepszych suszarek do włosów:

Jaka prostownica do włosów jest najlepsza?

Przedstawiając jakiekolwiek akcesoria i urządzenia, określenie  „najlepszy” niemal zawsze będzie miało subiektywny charakter. Można tu przywołać słowa greckiego komediopisarza – Terencjusza: Quot homines tot sententiae: suo’ quoique mos, które w bezpośrednim przekładzie oznacza: ile ludzi, tyle opinii.

Nie mniej jednak, na podstawie researchu recenzji oraz ocen, można stworzyć ranking, który dla wielu kobiet będzie sporym ułatwieniem. W związku z tym, postanowiliśmy przygotować zestawienie dziesięciu najlepszych prostownic.

Ranking najlepszych prostownic do włosów

1. Prostownica Remington Keratin Protect S8598

Numerem jeden w naszym rankingu jest prostownica Remington Keratin Protect S8598. To urządzenie, może pochwalić się tytułem produktu 2018 w kategorii Najlepsze urządzenie do modelowania włosów według czytelniczek Women’s Health.

Remington Keratin Protect S8598 wyróżnia się tym, iż zawiera nowy, ulepszony i opatentowany czujnik ochrony przed ciepłem, dzięki któremu 8 razy na sekundę dochodzi do analizy poziomu wilgoci włosa. Za sprawą tej technologii, prostownica dostosowuje temperaturę i nigdy nie zaaplikuje zbyt dużej dawki ciepła.

Co więcej, Keratin Protect S8598 to model, w którym wykorzystuje się technologię płytek ceramiczno-keratynowych. Keratyna wraz z olejkiem migdałowym zostaje uwalniana do włosów, co skutkuje efektem gładkich, lśniących i zdrowych włosów.

Ta prostownica od Remington pozwala na pięć ustawień temperatury (160oC, 180oC, 200oC, 220o, 230oC).

Zalety

Wady

5 ustawień temperatury (160o C- 230oC)Brak jonizacji
Inteligentny czujnik Heat Protection 
Powłoka płytek Advanced Ceramic 
Obrotowy kabel 
Błyskawiczne nagrzewanie (15 sekund) 
Funkcja blokady płytek 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 

2. Prostownica Philips MoistureProtect HP8372/00

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu ląduje propozycja od firmy Philips – prostownica MoistureProtect HP8372/00. Cechuje ją nie tylko nowoczesny, estetyczny design, ale także szereg funkcji, które pozwalają ograniczyć ryzyko zniszczeń wywoływanych przez prostowanie.

Bez wątpienia, na największą uwagę zasługuje innowacyjny czujnik analizujący poziom wilgoci włosa 30 razy na sekundę. Dzięki temu, włosy nie zostaną „przegrzane”, gdyż urządzenie dostosuje temperaturę płytek do kondycji włosa.

Mało tego! Prostownica Philips MoistureProtect HP8372/00 naładowana jest jonami ujemnymi, dzięki czemu unikniemy elektryzowania się włosów.

Trwała, ceramiczna powłoka płytek może być nagrzewana do temperatury maksymalnej 200oC. Urządzenie umożliwia ustawienie trzech poziomów grzania (150oC, 175oC, 200oC).

Zalety

Wady

Funkcja jonizacjiTylko trzy poziomy nagrzewania
Analiza wilgotności włosa 30 raz na sekundę 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 
Cyfrowe ustawienie temperatury 
Błyskawiczne nagrzewanie (15 sekund) 
Obrotowy uchwyt do zawieszania 

3. Prostownica Remington Keratin Therapy S8590

Na trzecie miejsce w tym zestawieniu z całą pewnością zasługuje kolejna propozycja od Remington – prostownica Keratin Therapy S8590. Jest to prostownica, której relacja ceny do jakości prezentuje się naprawdę całkiem dobrze.

Remington Keratin Therapy S8590 zawiera czujnik Heat Protection, który na bieżąco analizuje poziom wilgotności włosa, dzięki tej ochronie (według producenta!) włosy są zdrowsze i mocniejsze o 57% w porównaniu do innych prostownic ceramicznych marki Remington.

Idąc dalej, warto wspomnieć, że ten model (podobnie jak Remington Keratin Protect S8598) posiada powłokę ceramiczno-keratynową, dzięki której włosy są zarówno wygładzone, jak i prawidłowo odżywione.

Prostownica Keratin Therapy S8590 umożliwia regulowanie temperatury od 160oC do 230oC. Co więcej, wyposażona jest w obrotowy przewód, funkcję Turbo Boost umożliwiającą ekspresowe osiągnięcie temperatury maksymalnej oraz blokadę płytek.

Zalety

Wady

5 ustawień temperatury (160o C- 230oC)Brak jonizacji
Inteligentny czujnik Heat Protection 
Wykorzystuje technologię Keratin Protective 
Obrotowy kabel 
Błyskawiczne nagrzewanie (15 sekund) 
Funkcja blokady płytek 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 

4. Prostownica Remington S8500 Shine Therapy

Na wyróżnienie bez wątpienia zasługuje również prostownica Remington S8500 Shine Therapy. To model, który według producenta (ale także wielu konsumentek!) zapewnia włosom aż o 86% więcej blasku. Wszystko za sprawą powłoki ceramicznej wzbogaconej marokańskim olejem arganowym oraz witaminą E.

Prostownica Remington S8500 Shine Therapy ma aż 9-stopniową regulację temperatury (od 150o C do 230oC), która cały czas możemy podglądać na cyfrowym wyświetlaczu. Co więcej, model ten wyposażony jest w funkcję Turbo Boost, obrotowy kabel, szybkie nagrzewanie (15 sekund).

Bez wątpienia to jedna z najlepszych propozycji dla kobiet, które pragną aby ich włosy odzyskały utracony blask. Niestety, nie posiada ona funkcji jonizacji, co może utrudniać osiągnięcie pełnego efektu. Nie mniej jednak, relacja ceny do jakości prezentuje się więcej, niż zachęcająco.

Zalety

Wady

9 ustawień temperatury (160o C – 230oC)Brak jonizacji
Cyfrowy wyświetlacz temperatury 
Powłoka ceramiczna wzbogacona olejem marokańskim i witaminą E 
Obrotowy kabel 
Błyskawiczne nagrzewanie (15 sekund) 
Funkcja blokady płytek 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 

5. Prostownica Babyliss ST395E

Prostownica Babyliss ST395E to bez wątpienia model, nad którego zakupem warto się poważnie zastanowić. Wszak, prostownica ta wyposażona jest w technologię umożliwiającą kontrolowaną emisję pary. Dzięki temu, podczas procesu prostowania włosy są dodatkowo nawilżone.

Co więcej, producent zapewnia, że technologia I-Temperature pozwala utrzymać stałą, maksymalną temperaturę 230oC. Ponadto, co istotne dla Pań, które mają problemy z elektryzowaniem się włosów – prostownica Babyliss ST395E posiada funkcję jonizacji.

Idąc dalej, ten model prostownicy pozwala na pięć ustawień temperatury (od 170oC do 230oC). Dodatkowo, Babyliss ST395E wyposażona jest w wysuwany i rozsuwany grzebień do rozczesywania niesfornych włosów.

Zalety

Wady

5 ustawień temperatury (170o C – 230oC)Mały zbiornik na wodę
JonizacjaWbudowany grzebień stanowić problem w przypadku włosów kręconych
Powłoka ceramiczno-tytanowa 
Kontrolowana emisja pary 
Wysuwany i rozsuwany grzebień 
Wyświetlacz LCD 
Szybkie nagrzewanie 

6. Prostownica Remington Proluxe S9100

Na szóstym miejscu w naszym rankingu kolejna propozycja od firmy Remington. Tym razem przedstawiamy model Proluxe S9100, który wyróżnia się chociażby zastosowaniem technologii OPTIHeat, dzięki czemu ciepło dostarczane jest do miejsc, w których naprawdę jest potrzebne.

Remington Proluxe S9100 to także doskonałej jakości płytki ceramiczne, które gwarantują świetne rezultaty prostowania. Gładka powłoka umożliwia osiągnięcie efektu prostych włosów już po jednym pociągnięciu.

Niestety, model ten nie jest wyposażony w funkcję jonizacji. Natomiast posiada następujące opcje: szybkie nagrzewanie, obrotowy przewód, pamięć ostatniej temperatury, automatyczne wyłączenie po 60 minutach.

Remington Proluxe S9100 posiada 9 poziomów temperatury (do 230oC). Wyposażona jest również w wyświetlacz LCD.

Zalety

Wady

9 ustawień temperatury (maks. 230oC)Brak Jonizacji
Powłoka ceramiczna 
Obrotowy kabel 
Zapamiętywanie ostatniej temperatury 
Technologia OPTIHeat 
Wyświetlacz LCD 
Szybkie nagrzewanie 

7. Prostownica Remington Sleek&Curl S6500

Prostownica Remington S6500 to model, który jest warty uwagi. Ze względu na swój smukły kształt oraz obrotowy kabel bardzo często jest polecana osobom, które nie tylko zamierzają prostować włosy, ale także je kręcić.

Co więcej, Remington S6500 to sprzęt wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LCD. Pozwala również regulować temperaturę od 150oC do 230oC.

Istotne jest również to, iż posiada ona  długie i wąskie płytki (110mm), które idealnie sprawdzają się w momencie, gdy mamy zamiar wykorzystać urządzenie do podkręcania włosów.

Idąc dalej, niewątpliwym atutem prostownicy Remington S6500 jest również gładka powłoka Advanced Ceramic, która w porównaniu do zwykłej powłoki ceramicznej pozwala na dwukrotnie gładsze przesuwanie po niej włosów.

Zalety

Wady

Regulacja temperatury od 150oC do 230oCBrak Jonizacji
Powłoka Advanced Ceramic 
Obrotowy przewód 
Smukły kształt umożliwia zarówno prostowanie, jak i kręcenie włosów 
Wyświetlacz LCD 
Szybkie nagrzewanie 

8. Prostownica Remington Keratin Protect S8540

Remington Keratin Protect S8540 to kolejny model, który wyposażony jest w powłokę ceramiczno-keratynową. Dzięki temu, włos podczas zabiegu prostowania jest odżywiany (w przypadku tego modelu – keratyną i olejem migdałowym).

Keratin Protect S8540 to także szereg innych, ważnych funkcji: 9-stopniowa regulacja temperatury (od 150oC do 230oC), obrotowy kabel, blokada temperatury, blokada płytek czy szybkie nagrzewanie.

Na uwagę zasługuje również zastosowana technologia Pro+, dzięki której możemy delikatnie stylizować włosy w temperaturze 185oC. Idąc dalej, ten model oparty jest o ruchome płytki, dzięki czemu dochodzi do automatycznego wyrównywania nacisku na włosy.

Zalety

Wady

9 ustawień temperatury (150o C – 230oC)Brak jonizacji
Technologia Pro+ 
Powłoka płytek Advanced Ceramic 
Obrotowy kabel 
Szybkie nagrzewanie 
Funkcja blokady płytek 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 

9. Prostownica Babyliss ST389E

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć prostownicy Babyliss ST389E – modelu dedykowanemu wyjątkowo delikatnym i gładkim włosom. Wszakże, nie bez powodu zastosowano tu płytki ceramiczno-diamentowe. Mało tego! To model, dzięki któremu z łatwością podkręcimy włosy. Umożliwia to smukły, zaokrąglony kształt.

Babyliss ST389E to model, który podobnie jak wiele innych prostownic od Babyliss wyposażony jest w grzebień do rozczesywania włosów. Ponadto posiada 6 poziomów ustawień temperatury (temperatura maksymalna 235oC).

W tej prostownicy zastosowano technologie: I-Temperature (pozwala utrzymać stałą temperaturę), Ionic (wytwarzanie jonów ujemnych zapobiegające elektryzowaniu się włosów) oraz Wet&Dry (umożliwiające prostowanie włosów suchych i wilgotnych).

Zalety

Wady

6 ustawień temperatury (maks 235oC)Brak wyświetlacza LCD
JonizacjaWbudowany grzebień stanowić problem w przypadku włosów kręconych
Powłoka płytek ceramiczno-diamentowa 
Możliwość prostowania suchych i wilgotnych włosów 
Szybkie nagrzewanie 
Obrotowy przewód 
Wbudowany grzebień 

10. Prostownica Philips Pro HPS930/00

Nasz ranking zamyka prostownica Philips Pro HPS930/00. Niewątpliwie, trudno byłoby nie uwzględnić tego modelu w zestawieniu najlepszych urządzeń do prostowania. Wszak, posiada wszystko to, czego potrzebujemy aby uzyskać efekt pięknych, prostych, zdrowych i lśniących włosów.

Prostownica Philips Pro HPS930/00 to model wyposażony w ruchome ceramiczno-tytanowe płytki, dzięki którym ciepło rozprowadzane jest równomiernie. Co więcej, bardzo szybko się nagrzewa do temperatury maksymalnej (10 sekund).

Mało tego! Prostownica Philips Pro HPS930/00 posiada także funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy nie będą się elektryzowały. Zaletą prostownicy Philips Pro HPS930/00 jest także dłuższy przewód (2,5m.)

Warto też wspomnieć o tym, iż model ten wyposażony jest w elegancki wyświetlacz LCD.

Zalety

Wady

Funckja precyzyjnego ustawienia temperatury temperatury (maks. 230oC)czarny kolor płytek powoduje, że bezustannie wyglądają na zanieczyszczone
Jonizacja 
Powłoka płytek ceramiczno-tytanowa 
Długi przewód 
Szybkie nagrzewanie 
Uchwyt do podwieszenia 
Dostosowanie nacisku na włosy dzięki ruchomym płytkom 

1 komentarz do “Jaka prostownica do włosów jest najlepsza? Ranking najlepszych prostownic do włosów”

 1. Widzę, że umoszczono w tym rankingu prostownicę parową. Pewnie dla niektórych samo hasło: prostownica parowa jest dużym zdziwieniem. Nie ukrywam sama się kiedyś z tego śmiałam. Mówię nie nie może być moje włosy kręcą się od razy jak dostaną trochę wilgoci, a co dopiero jak przejadę po nich strumieniem parowym.

  Ale słuchajcie miałam okazję ostatnio być w salonie fryzjerskim, gdzie właśnie używali parowej prostownicy. Nie była to konkretnie ta wspomniana tutaj ale też firmy Babyliss. Trochę wystraszona, ale przekonana przez fryzjerkę zgodziłam się żeby i mi wyprostowali włosy tą prostownicą. Efekty były naprawdę zadziwiające. Nawet nie wiem czy nie lepsze niż po tradycyjnej prostownicy!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz