Jak zagęścić włosy? Profesjonalne zabiegi i domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Zagęszczenie włosów to marzenie wielu osób – nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Rozwój technologii umożliwia realizację tego celu i cieszenie się bujną fryzurą. Po jakie sposoby sięgnąć, by uzyskać najlepsze efekty? Jak zagęścić włosy szybko i bezpiecznie?

Gęste, mocne i długie włosy – marzenie kobiet i mężczyzn!

gęste włosy marzenie kobiet i mężczyzn

Przyjęło się uważać, że gęste włosy to głównie marzenie pań, jednak mężczyźni także zmagają się z kompleksami, gdy ich fryzury zaczynają się przerzedzać.

Za problemem tym stoi wiele przyczyn, a ich prawidłowe zdiagnozowanie wymaga przeprowadzenia badań. Należy przyjrzeć się nie tylko samym kosmykom, ale obserwować także skórę głowy.

Na szczęście zarówno naukowcy, jak i kosmetolodzy prześcigają się w pomysłach na zagęszczenie włosów osób, które borykają się z tym problemem.

Jak zagęścić włosy w sposób skuteczny?

Metody na zagęszczenie włosów można podzielić na inwazyjne i nieinwazyjne. Pierwsze z nich wymagają ingerencji chirurgicznej, drugie polegają na zastosowaniu rozwiązań kosmetycznych oraz suplementów.

jak skutecznie zagęścić włosy

Istnieje także wiele sposobów domowych, jak wcierki, płukanki, kosmetyki wykonane samodzielnie, olejki dodawane do szamponu. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji włosów i właściwych produktów poprawi kondycję nawet tych cienkich i bardzo zniszczonych. Niezwykle istotna jest także właściwa dieta na włosy.

Chirurgiczny przeszczep włosów

Transplantacja włosów polega na pobraniu mieszków ze zdrowego obszaru i wszczepieniu ich w skórę głowy w miejscu ubytku. Jest to bardzo skomplikowana procedura, którą przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Mimo istnienia wielu metod przeszczepu włosów, które są coraz bardziej zaawansowane, sposób ten czasami zawodzi.

Przyczyny niepowodzenia transplantacji włosów:

  • niewłaściwie przeprowadzona procedura
  • nieodpowiednia pielęgnacja po zabiegu
  • stany zapalne w miejscu przeszczepu i pobrania
  • choroby autoimmunologiczne (toczeń, łysienie plackowate)
Do niewątpliwych zalet zabiegu należy fakt, że jeśli wykonany zostanie prawidłowo (u osoby, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych oraz właściwie dba o nowe mieszki) może dać efekt utrzymujący się przez całe życie.

Mikropigmentacja skóry głowy

Osoby zmagające się z miejscowym przerzedzeniem się włosów mogą zatuszować te braki za pomocą mikropigmentacji. Metoda ta przeznaczona jest raczej osób o bardzo krótkich włosach.

Jak zagęścić włosy za pomocą pigmentu? Zabieg łączy w sobie techniki makijażu permanentnego i tatuażu i polega na farbowaniu skóry głowy w sposób, który imituje włosy.

Technologia nano-włókien (Nanogen)

Jeszcze mniej inwazyjny sposób na zagęszczenie cienkich włosów to zastosowanie nanowłókien. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Nanowłókna to forma kosmetyku, który nanosi się samodzielnie na skórę głowy w miejscach, które wymagają zagęszczenia. Włókienka przyczepiają się do łodyg i skalpu, maskując ewentualne prześwity. Zaawansowane technologicznie włókna są dodatkowo naładowane dwubiegunowo, co zapobiega ich odpadaniu podczas wykonywania codziennych czynności, a nawet w zetknięciu z wiatrem, śniegiem czy deszczem. Zmyjesz je zaś przy użyciu szamponu.

Stosowanie tego rodzaju produktów nie pozwala niestety zagęścić włosów na długości. Sprawdza się zatem głównie u osób z krótkimi włosami lub na przykład przy kucyku.

Przedłużanie włosów

przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów to zbiór metod, które pozwalają nie tylko na zwiększenie długości, ale także i gęstości kosmyków. Istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu fryzury – znajdziemy tu nie tylko te profesjonalne, ale także takie, które możemy zrealizować samodzielnie w domu.

Zagęszczanie włosów clip-in

Jak zagęścić włosy na jedną noc bez kosztownej wizyty u fryzjera? Skorzystaj z metody clip in/clip on.

Zdecydowanie najbardziej popularny i niewymagający ingerencji osób trzecich sposób przedłużania włosów polega na mocowaniu taśm za pomocą specjalnych klipsów. Pamiętaj! Włosy ściągnij na noc, by nie podrażnić skóry głowy i nie uszkodzić własnych kosmyków.

Metoda tulejkowa przedłużania włosów

Ten sposób zagęszczania polega na umieszczaniu kępek włosów na naszych pasmach i zabezpieczaniu ich za pomocą specjalnych tulejek, które domykane są z użyciem wysokiej temperatury lub zaciskania.

Ten sposób może obciążać włosy, szczególnie te cienkie i osłabione. Co więcej, tulejki przyczyniają się do powstawania niewielkich uszkodzeń tuż u nasady włosa.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów na mikroringi

Bardzo podobna do powyższej jest metoda przedłużania i zwiększania objętości z zastosowaniem niewielkich pierścieni, zwanych mikroringami. Nakłada się je na kosmyki za pomocą specjalnego szydełka, mocuje włosy doczepiane, a następnie całość zaciska.

Keratynowe przedłużanie włosów

Bardzo popularna i stosunkowo bezpieczna metoda, w której, aby zagęścić włosy i nadać im objętości, stosuje się specjalne zgrzewy wykonane z keratyny. Z uwagi na konieczność stosowania wysokich temperatur, nieprawidłowo przeprowadzone przedłużanie na ciepło może uszkodzić delikatną strukturę włosów.

Co więcej, w związku z tym, że sposób ten polega na doczepianiu kępek do naturalnych kosmyków, cienkie włosy mogą zostać nadmiernie obciążone, co skutkować może ich wypadaniem, a nawet nieodwracalnym uszkodzeniem mieszków.

Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów

W tym wypadku kosmyki łączy się z włosami naturalnymi za pomocą ultradźwięków i bez użycia wysokiej temperatury. Z jednej strony w mniejszym stopniu niszczy to łodygi, z drugiej niestety – powstałe połączenia są bardzo mocne, co stwarza zagrożenie podczas ich zdejmowania. Szczególnie cienkie włosy mogą wówczas ulegać uszkodzeniom.

Metoda japońska-warkoczykowa

Ona także nie jest zbyt łaskawa dla włosów. Jak zagęścić nią fryzurę? U nasady splata się krótkie warkocze, do których następnie mocuje się pasma włosów służących do przedłużania.

Aby zapobiec zsuwaniu się kosmyków, warkocze zaplata się bardzo ciasno, co może prowadzić do uszkodzenia cebulek.

Gęste włosy z metodą kanapkową

Bardzo wygodna i szybka, możliwa do realizacji zarówno w profesjonalnym salonie, jak i samodzielnie. Sposób polega na doczepianiu do wydzielonych pasm kosmyków umieszczonych na specjalnych taśmach pokrytych klejem. Taśmy te mocuje się po obu stronach, tworząc swego rodzaju kanapkę: pasmo doczepione-pasmo naturalne-pasmo doczepione.

Metoda kanapkowa określana jest jako mało inwazyjna, pamiętać należy jednak, że cienkie włosy mają bardzo niską odporność na obciążenia. Nawet niewielkie pasma mogą spowodować zrywanie łodyg i wypadanie kosmyków wraz z cebulkami.

Metoda warkoczykowa sew-in (włosy na taśmie)

Posiadasz bardzo cienkie włosy? Ta metoda jest dla ciebie. Zdecydowanie najmniej inwazyjna, nie powoduje obciążenia cebulek, pod warunkiem, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie, a ty będziesz dbać o nowe włosy i pilnować terminów podciągania.

Na czym polega metoda sew-in? Z włosów wydziela się cienkie pasmo, z którego zaplata się warkocz. W zależności od stopnia ubytku włosów, warkocze można umieścić na całej głowie bądź tylko w wybranych miejscach. Następnie do splotów tych doszywa się włosy umieszczone na taśmie.

Należy pamiętać, że naturalne włosy rosną, a wraz z nimi następuje odsunięcie warkocza od skóry głowy. Wówczas cebulki zaczynają odczuwać obciążenie. Z tego względu osoby, które mają cienkie włosy powinny poprawiać fryzurę nie rzadziej, niż co 5 tygodni.

Bez-warkoczykowa metoda sew-in

Istnieje także alternatywa do powyższej techniki, która opiera się na jej założeniach, ale eliminuje konieczność plecenia warkoczyka.

Z uwagi na to, że wykonanie go, szczególnie samodzielnie, nie jest zadaniem najłatwiejszym wymyślono kilka metod, by ominąć ten krok.

Sposoby są różne – wszystkie jednak zakładają wykorzystanie mikroringów i nici. Służą one do utworzenia stabilnej linii, do której następnie przyszywa się włosy.

Przedłużanie włosów laserem

Laserowa metoda przedłużania włosów polega na łączeniu pasm za pomocą wiązki promieni. Uważana za bardzo bezpieczną, nie powoduje uszkodzenia włosów. Nie zapominajmy jednak o obciążeniu kosmyków, które występuje także w tym przypadku.

Metoda injection

Choć brzmi jak zabieg chirurgiczny, przedłużanie włosów za pomocą injection jest zupełnie bezinwazyjne.

Włosy w tym przypadku aplikuje się nie na ludzką skórę, ale na specjalne tworzywo ją imitujące. Potem całość przykleja się do miejsc pozbawionych owłosienia bądź poważnie przerzedzonym.

Stosowanie produktu pozwala na prowadzenie aktywnego życia – uprawianie sportów, a nawet pływanie. Do głównych wad należeć może cena, która jest dość wysoka, a także fakt, że może to negatywnie wpływać na kondycję skóry głowy zamkniętej pod powłoką z tworzywa.

Włosy na siateczce

Bardzo podobna do wspomnianej wyżej, metoda siateczkowa pozwala na ukrycie miejsc przerzedzających się i poprawę komfortu psychicznego.

Włosy aplikowane są na drobną siateczkę w kolorze skóry, a całość mocowana jest na głowie za pomocą klipsów.

Tabletki wspomagające porost włosów

tabletki na porost włosów

Równolegle do poszukiwania sposobów przedłużania i zagęszczania włosów warto zadbać o dobrą ich kondycję, stosując odpowiednie produkty suplementujące.

Często zdarza się, że do nadmiernego wypadania doprowadzają niedobory. Niedostateczny poziom witamin i minerałów może nie tylko przyspieszać utratę włosów, ale i znacznie osłabiać ich kondycję.

Co stosować? Jak zagęścić włosy skutecznie i bezpiecznie? Tu z pomocą przychodzą suplementy diety oparte na naturalnych i sprawdzonych składnikach.

Panowie z pewnością powinni przyjrzeć się preparatowi o nazwie Folisin. Są to kapsułki, wewnątrz których znajdziesz moc naturalnych ekstraktów. Wśród nich uwagę przykuwa opatentowany AnaGain™ Nu, czyli wyciąg z kiełków groszku zawierający Noggin oraz FGF7, dzięki którym poprawisz kondycję włosa i ograniczysz wypadanie .

Suplementacja Folisinem pozwala skorzystać także z dobrodziejstw kwasu fosfatydowego, palmy sabałowej, dyni, piperyny i kapsaicyny oraz witamin (biotyna, C, E, A) i minerałów (Se, Cu, Zn). Efekt? Włosy stają się silniejsze, lśniące, odporne na uszkodzenia, a także dłużej opierają się siwieniu.

Podobne działanie na kondycję włosów i równie naturalny skład ma Profolan, w którym także znajdziemy cenne witaminy (A, E, z grupy B), pierwiastki (cynk, miedź) oraz ekstrakty z roślin znanych ze swojej skuteczności w blokowaniu destrukcyjnego działania DHT na mieszki włosowe (pokrzywa i skrzyp polny).

Paniom polecamy zwrócenie uwagi na Locerin. Zawarte w nim składniki zostały skomponowane w taki sposób, by wzmacniać nie tylko włosy, ale także skórę i paznokcie. Doskonały efekt zapewniają tu pokrzywa zwyczajna, skrzyp, lucerna siewna, bambus, piperyna, kapsaicyna oraz biotyna i inne witaminy.

Domowe metody na zagęszczenie włosów: babcine receptury, po które warto sięgnąć!

domowe sposoby na wypadanie włosów

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Cienkie i rzadkie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, sumienność i cierpliwość mogą jednak przynieść zadowalające efekty.

Do domowych sposobów na zagęszczenie włosów należą:

  • naturalne wcierki i płukanki – poprawiają stan włosów, przyspieszają porost i pojawianie się tzw. baby hair – doskonale sprawdzi się tu kozieradka
  • drożdże – pite raz w tygodniu dostarczają witamin z grupy B, przyczyniają się do zmniejszenia wypadania, pobudzają wzrost włosów
  • siemię lniane– źródło kwasów omega-3 oraz innych cennych składników – często spożywane pomaga zagęścić włosy, stosowane zewnętrznie służy do pielęgnacji (nawilża i wygładza)
  • masaż skóry głowy – pobudza krążenie i wzmacnia cebulki włosów
  • olejowanie włosów – wygładza łodygi i pobudza wzrost nowych włosów, może dać efekt tafli, sposób polecany do każdego rodzaju włosów, szczególnie cienkich i osłabionych (olej dobierz do porowatości)
  • domowe kosmetyki wykonane samodzielnie na bazie olejków i ekstraktów.

Na kondycję twoich włosów wpływa wiele czynników. Istotna jest przede wszystkim właściwa dieta, odpowiednie kosmetyki oraz suplementacja. Pamiętaj, by dokładnie czytać etykiety i zapoznać się ze składem Wybierz te, które naprawdę działają. Szukając metody przedłużania, postaw na tę najmniej inwazyjną.

Dodaj komentarz