Follixin na wypadanie włosów. Opinie, cena, skład tabletek dla mężczyzn

Follixin to tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Czy ten suplement faktycznie jest skuteczny? Jakie opinie ma ten preparat? Czy Follixin faktycznie działa i jest bezpieczny?

Follixin

Szacuje się, że ponad 40% Polaków zmaga się z nadmiernym wypadanie włosów. W zdecydowanej większości przypadków u mężczyzn diagnozowane jest łysienie typu androgenowego. Nieco rzadziej zmagamy się z łysieniem telogenowym czy bliznowaciejącym.

W zdecydowanej większości przypadków łysienie stanowi tylko i wyłącznie defekt o charakterze estetycznym. Znacznie rzadziej jest wynikiem (objawem) chorób organicznych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy lekceważyć nadmierne wypadanie włosów. Wszak, zdrowe, odżywione i gęste włosy to domena atrakcyjności nie tylko kobiet, ale i mężczyzn.

Na całe szczęście, istnieje wiele różnych metod pozwalających na zahamowanie wypadania włosów i stymulowanie porostu nowych włosów.

Co to jest Follixin?

Tabletki Follixin to preparat, który na oficjalnej stronie producenta przedstawiany jest jako kompleksowe rozwiązanie dla męskich włosów. Produkt ma bowiem wykazywać właściwości:

 • odżywiające mieszki i cebulki włosów
 • wzmacniające cebulki i pochewkę włosa
 • zapobiegające wypadaniu włosów
 • poprawiające elastyczność włosów
 • antybakteryjne
 • regenerujące
 • ograniczające siwienie włosów
 • ograniczające ryzyko wystąpienia łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry

Co więcej, producent zapewnia o „100% bezpieczeństwie” stosowania preparatu. Czy faktycznie Follixin jest tak skuteczny? Jak działa ten preparat? Czy informacje zawarte na stronie producenta są prawdziwe?

Follixin przede wszystkim trzeba rozpatrywać w kategoriach suplementów diety na wypadanie włosów. To środek, którego formuła bazuje na naturalnych składnikach, dzięki czemu – działa łagodnie i nie powoduje reakcji niepożądanych.

Skład tabletek Follixin

Wszelkiego rodzaju środki wspomagające zdrowie i kondycję – czy to włosów, czy innego elementu naszego organizmu, zawsze warto wybierać w oparciu o rzetelną, kompleksową analizę składu. Wszakże, to właśnie składniki zawarte w danym preparacie odpowiadają za jego efektywność. Co zawiera Follixin?

skład tabletek Follixin

Jak już zdążyliśmy zauważyć, Follixin to suplement diety oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Za jego wysoką skuteczność odpowiadać ma formuła Bioactiv Hair Regrowth™ Blend, w której skład wchodzą:

 • ekstrakt z pokrzywy
 • hydrolizat białek kolagenowych
 • ekstrakt ze skrzypu polnego
 • l-cystyna
 • witamina C
 • witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12)
 • miedź
 • cynk

O ile w przypadku, podstawowych witamin i minerałów, znaczenie dla zdrowia organizmu i kondycji włosów zdaje się być oczywiste, o tyle warto pokusić się o odpowiedź na pytanie: jak na włosy działa ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt ze skrzypu polnego, l-cystyna oraz hydrolizat białek kolagenowych?

Wszakże, pozostałe (witaminy i minerały) znajdziemy w wielu innych środkach na włosy. Natomiast ekstrakt z roślin, l-cystyna i hydrolizat białek kolagenowych to składniki, które znacznie rzadziej znajdziemy w tego typu środkach. Jaki zatem mają wpływ na włosy?

Ekstrakt z pokrzywy

O tym, że pokrzywa doskonale wpływa na włosy nie trzeba nikogo przekonywać. Płukanki, napary i maseczki z tej dziko rosnącej rośliny od lat wykorzystywane są w pielęgnacji włosów. Nie mniej, czy aby na pewno pozytywnie wpływają na porost włosów?

Jak możemy przeczytać w encyklopedii, ekstrakt z ziela pokrzywy nie tylko działa wzmacniająco na włosy, ale także powoduje, że włosy nie wypadają, stają się elastyczne i lśniące. Co więcej, danych opublikowanych w serwisie Plants for a Future (pfaf.org) może być z powodzeniem wykorzystywana w kuracji przeciwłupieżowej.

Ekstrakt ze skrzypu polnego

Choć dla wielu skrzyp polny to zwykły chwast, to nie ulega wątpliwości, że ekstrakt z tej rośliny z powodzeniem można wykorzystać w celach poprawy kondycji włosów. Dobroczynne właściwości skrzypu polnego są wynikiem zawartości:

 • krzemionki
 • alkaloidów
 • saponin
 • flawonoidów
 • potasu
 • żelaza
 • manganu
 • fosforu

Szczególnie istotna zdaje się być obecność krzemionki, której poziom w organizmie człowieka maleje wraz z wiekiem. Jednym z pierwszych objawów niedoboru krzemu jest wypadanie włosów. Częstokroć towarzyszy temu również łupież, a niekiedy nawet grzybica skóry.

L-cystyna

Cystyna to aminokwas, który powstaje w wyniku połączenia dwóch cząsteczek cysteiny. Jak podaje wiedza encyklopedyczna:

dimer ten wraz z wiązaniami wodorowymi, siłami van der Waalsa stabilizuje trzeciorzędową strukturę białka.

Nie ulega żadnym wątpliwościom (zostało to potwierdzone badaniami), że L-cystyna ma wpływ na kondycję włosów. Wynika to z faktu, iż jest aminokwasem zawierającym siarkę – niezwykle istotny mikroelement, odpowiedzialny między innymi za stan włosów, skóry i paznokci.

Co ciekawe, niektóre źródła podają również, że suplementacja l-cystyny wpływa na wydłużenie fazy wzrostu włosa (anagen) i zwiększenie objętości (grubości) włosa.

Hydrolizat białek kolagenowych

Kolagen to zdecydowanie najliczniejsze białko, które znajdziemy w organizmie człowieka. Stanowi około 30% wszystkich białek. Ma ogromne znaczenie biologiczne dla organizmu, w tym ma również pośredni wpływ na kondycję i wzrost włosów. Otóż, kolagen odpowiedzialny jest za kondycję i elastyczność skóry głowy.

W związku z powyższym, obecność hydrolizatu białek kolagenowych w suplemencie diety Follixin nie powinna nikogo dziwić.

Pełen skład tabletek Follixin: wyciąg ze skrzypu polnego (Equisetum arvense) 19% związków krzemowych, wyciąg z pokrzywy (Urtica dioica), hydrolizowany kolagen, l-cysteina, kwas askorbinowy (witamina C), tlenek cynku, D-alpha-tokoferol 50% witamina E, kwas nikotynowy (niacyna), kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, glukonian miedzi, kwas foliowy, biotyna, cyjanobalamina 0.1% (witamina B12). [dane z ulotki producenta]

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Follixin to suplement o bogatym składzie, a co za tym idzie – wysokiej skuteczności.

Opinie na temat tabletek Follixin

Follixin to produkt cieszący się niemałą popularnością. Dzięki temu, bez trudu znajdziemy opinie i recenzje dotyczące tego produktu. Wystarczy wejść na dowolne forum traktujące o włosach, aby znaleźć multum wpisów poświęconych temu produktowi. Nie brakuje również recenzji na portalach tematycznych oraz komentarzy w social mediach. Jednym zdaniem – opinii na temat tabletek Follixin jest co niemiara.

Opinie o Follixin

Z reguły, opinie i recenzje tych tabletek mają charakter pozytywny. Użytkownicy najczęściej chwalą sobie:

 • bardzo wysoką skuteczność produktu
 • stosunkowo szybki czas działania
 • trwałość efektów

Nie oznacza to jednak, że produkt nie ma żadnych wad. Follixin krytykowany jest głównie za wysoką cenę (cena regularna – 179,00 złotych).

Warto odnotować, że krytyczne głosy pojawiają się bardzo rzadko. Zdecydowanie przeważają pozytywne opinie.

Jakie efekty można osiągnąć stosując Follixin?

Trzeba przyznać, że zarówno skład, jak i opinie dotyczące tych tabletek – mogą robić wrażenie. Nie mniej, to nic w porównaniu z efektami, które możemy zobaczyć przeglądając referencje osób korzystających z suplementu diety Follixin.

efekty przed i po

Rzecz jasna, nie w każdym przypadku efektywność preparatu Follixin jest aż tak wysoka. Natomiast, dowodzi to, że te tabletki na wypadanie włosów są naprawdę skuteczne.

Jednocześnie, producent Follixin zauważa, że najlepsze efekty stosowania tabletek Follixin zauważalne są po około 6 miesiącach kuracji.

Jak stosować Follixin?

Producent suplementu diety Follixin rekomenduje stosowanie 2 tabletek dziennie. Nie wyklucza jednak stosowania większej dawki, aczkolwiek tylko i wyłącznie po uprzedniej konsultacji ze specjalistą.

Suplementy diety warto przyjmować na około 30 minut przed posiłkiem. Produkt należy popijać dużą ilością wody.

Dla kogo przeznaczony jest suplement diety Follixin?

Follixin na wypadanie włosów u mężczyzn

Follixin to rozwiązanie dedykowane mężczyznom. Tabletki nie są przeznaczone dla kobiet.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania dla kobiet?

Czy Follixin jest bezpieczny?

Ze względu na fakt, iż tabletki Follixin oparte są na naturalnych składnikach, można je uznać za w pełni bezpieczne. Do tej pory nie odnotowano reakcji niepożądanych u mężczyzn stosujących Follixin.

Oczywiście, stosując jakiekolwiek suplementy diety należy mieć na uwadze, że reakcje organizmu mogą być różne. Jednakże, w przypadku tych tabletek wystąpienie skutków ubocznych jest raczej mało prawdopodobne.

Gdzie kupić tabletki Follixin?

Na forach, portalach tematycznych bardzo często pojawiają się pytania o dostępność Follixinu w aptece. Niestety, żadna apteka (zarówno stacjonarna, jak i internetowa) nie ma w ofercie tego suplementu diety. Follixin zakupimy tylko i wyłącznie w oficjalnym sklepie producenta, tj.: follixin.pl.

Produkt dostępny jest niekiedy w serwisach aukcyjno-ogłoszeniowych, takich jak Allegro, Ceneo czy OLX. Przestrzegamy jednak przed zakupem produktu w nieoficjalnych kanałach sprzedaży. Wynika to z faktu, iż na rynku mogą być dostępne podróbki preparatu, co jest uwarunkowane jest bardzo wysoką popularnością.

Kup Follixin TERAZ (oficjalna strona producenta)!

Ile kosztuje Follixin?

Cena tabletek Follixin z całą pewnością nie należy do najniższych. Dla wielu jest to jednak zrozumiałe – wszakże, za jakość po prostu trzeba zapłacić. Jedno opakowanie tabletek Follixin to koszt 179,00 złotych.

cena tabletek

Jednakże, producent oferuje rabat w przypadku zakupu trzech lub sześciu opakowań (zapas na 3 lub 6 miesięcy stosowania), tj.:

 • 33% taniej w przypadku zakupu trzech opakowań – cena całkowita 358,00 zł.
 • 50% taniej w przypadku zakupu sześciu opakowań – cena całkowita 537,00 zł.

Pełną ofertę producenta, najlepiej obrazuje poniższa tabela:

Cena całkowita

Cena za 1 szt.

Koszt dzienny

Pakiet „podstawowy” (1 szt.)

179,00 zł

179,00 zł.

5,97 zł.
Pakiet „optymalny” (3 szt.)

358,00 zł

119,33 zł.

3,98 zł.

Pakiet „maksymalny efekt” (6 szt.)

537,00 zł

89,50 zł.

2,98 zł.

Dlaczego warto wybrać większe pakiety? Otóż, zamawiając Follixin, producent informuje o możliwości zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia:

Jesteśmy pewni skuteczności Follixin – do tego stopnia, że zwrócimy Ci pieniądze za każde nierozpoczęte opakowanie, jeżeli tylko nie będziesz zadowolony z efektów kuracji.

Czy warto sięgnąć po Follixin?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że szansa na samoistne ustąpienie nadmiernego wypadania włosów jest niewielka. Oczywiście, możemy wyeliminować defekt poprzez sprawną diagnozę przyczyn łysienia – nie mniej, bywa to bardzo trudne.

W związku z powyższym, stosowanie suplementów diet takich jak Follixin może być zasadne. Tym bardziej, że bogactwo mineralno-witaminowe pozytywnie wpłynie także na inne sfery naszego organizmu.

Co ciekawe, Follixin plasuje się na bardzo wysokim 3. miejscu w naszym rankingu tabletek na włosy:

ProduktNasza ocenaDla kogo?Gdzie kupić?Recenzja
1. Profolan9.8 / 10.0dla mężczyznKup teraz!Sprawdź tutaj!
2. Locerin9.8 / 10.0dla kobietKup teraz!Sprawdź tutaj!
3. Follixin8.7 / 10.0dla mężczyznKup teraz!Jesteś tutaj 🙂

Dodaj komentarz