Folisin – tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn: opinie, cena, skład i gdzie kupić?

Folisin to tabletki na porost włosów dla mężczyzn, które bardzo szybko zyskały sporą popularność. Choć produkt dostępny jest na rynku od niedawna, to już zdołał zaskarbić sympatię wielu osób borykających się z nadmiernym wypadanie włosów. Czy faktycznie te tabletki są skuteczne?

Folisin

Problem nadmiernego wypadania włosów dosięga milionów mężczyzn na całym świecie. Co gorsze, dla polskiej części populacji – Polacy łysienie mają w genach. Według raportów kandyjskich antropologów fizycznych, częściej od Polaków łysieją tylko Czesi, Hiszpanie, Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, Amerykanie i Włosi. Niechlubne, 8. miejsce na tzw. „mapie łysienia” sprawia, że tematy takie jak  eliminacja wypadania włosów,  w Polsce cieszą się sporą popularnością.

Czy Folisin – produkt na porost włosów może być rozwiązaniem problemów ponad 40% dorosłych Polaków? Czy Folisin faktycznie działa i stanowi wsparcie dla włosów i skóry głowy? I wreszcie: czy warto sięgnąć po ten produkt?

Co to jest Folisin?

co to jest Folisin

Folisin to suplement diety na porost włosów dla mężczyzn, oparty na naturalnych składnikach, które mają na celu:

 • stymulować porost włosów
 • zahamować wypadanie włosów
 • ograniczyć siwienie włosów
Co więcej, producent podaje, iż Folisin pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną, tj. pozwala utrzymać prawidłowy poziom testosteronu w organizmie. Folisin przedstawiany jest jako nie tylko skuteczny, ale także w pełni bezpieczny.

Czy faktycznie tabletki Folisin są skutecznym rozwiązaniem na męskie łysienie? Czy i jak produkt wspomaga kondycję włosów? Zapraszamy do lektury naszej recenzji, gdzie szczegółowo przeanalizujemy skład produktu, jego opinie oraz dostępność.

Kup Folisin TERAZ (oficjalna strona producenta)!

Skład tabletek Folisin

skład Folisinu

Na rynku preparatów na włosy znajdziemy wiele różnych propozycji, które z reguły przedstawiane są zawsze tak samo – jako „wyjątkowe”, „skuteczne” i „jedyne w swoim rodzaju”. Sęk w tym, że w wielu przypadkach, otrzymujemy niemal identyczny produkt – oparty na ważnych (acz nie rewolucyjnych!) minerałach i witaminach dla włosów. Folisin to propozycja nieco inna, w której składzie znajdziemy nie tylko klasyczny zestaw mikroelementów, ale także wyciągi z roślin (często – unikalne, by nie powiedzieć egzotyczne).

Skład Folisinu przykuwa uwagę i wzmaga zainteresowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, lista składników jest naprawdę długa:

Składnik

Zawartość w dziennej porcjiRWS (%)

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej [25% kwasów tłuszczowych]

320,00 mg

Ekstrakt z pestek dyni [20% beta sitosteroli]

250,00 mg

Ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego – AnaGain™ Nu

100,00 mg

Mieszanina tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego – EVNolMax™

100,00 mg

Ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny]60,00 mg

Kwas fosfatydowy – PhosphaMax50,00 mg

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego [95% piperyny] – BioPerine®

5,00 mg

Witamina A

800,00 µg100%

Witamina E

3,36 mg

28%

Biotyna500,00 µg

1000%

Miedź1,00 mg

100%

Cynk10,00 mg

100%

Selen – Selenium SeLECT®55,00 µg

100%

O ile w przypadku witaminy A, E, biotyny, miedzi, cynku czy selenu – nie trzeba zbyt wiele pisać, gdyż są to podstawowe mikroelementy, które – są skuteczne, acz obecne także w wielu innych produktach na włosy, o tyle w przypadku pozostałych składników – warto skierować oczy na PubMed.gov (baza badań naukowych) i inne merytoryczne źródła, by ocenić ich użyteczność (czyt. skuteczność na wypadanie/porost włosów).

Na oficjalnej stronie produktu, najwięcej miejsca producent poświęca ekstraktowi z organicznych kiełków groszku zielonego –  opatentowanej formule AnaGain™ Nu. 

AnaGain™ Nu to substancja zawierająca cząsteczki sygnałowe:

 • FGF7 – stymuluje proliferację keratynocytów w fazie początkowej anagenu (faza wzrostu włosa)
 • Białko Noggin – skraca fazę telogenową wzrostu włosa (spoczynkową)
Co istotne, formuła została przebadana. Producent na oficjalnej stronie (kliknij tutaj, aby przejść) szczegółowo przedstawia wyniki badań.

Poza AnaGain™ Nu na uwagę zasługuje:

 Ekstrakt z owoców palmy sabałowej  (standaryzowany na 25% kwasów tłuszczowych) – blokuje wydzielanie dihydrotestosteronu – bezpośredniej przyczyny łysienia androgenowego u mężczyzn. Co więcej, przyjmując palmę sabałową można liczyć również na poprawę ogólnego stanu zdrowia, w tym prostaty (gruczołu krokowego).

 Mieszanina tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego – EVNolMax™  – kompleksowa formuła, standaryzowana na zawartość:

 • mieszaniny tokotrienoli (12,1% – 12,10 mg w dziennej porcji Folisin)
 • skwalenu roślinnego (3% – 3,00 mg)
 • kompleksu fitosteroli (1% – 1,00 mg)

EVNolMax™ ma wspierać wzrost nowych włosów i ograniczać wypadanie włosów. Potwierdzenie można znaleźć w badaniu z grudnia 2010 dotyczącego wpływu tokotrienolu na wypadanie włosów. We wnioskach powyższego badania możemy przeczytać:

Podsumowując, badanie to wykazało, że suplementacja kapsułkami tokotrienolu zwiększa liczbę włosów u ochotników cierpiących na wypadanie włosów w porównaniu z grupą placebo. Ten obserwowany efekt najprawdopodobniej wynikał z działania przeciwutleniającego tokotrienoli, które pomogły zmniejszyć peroksydację lipidów i stres oksydacyjny w skórze głowy, które, jak się uważa, są związane z łysieniem.

 Ekstrakt z pestek dyni standaryzowany na zawartość 20% beta sitosteroli  – działa antyandrogennie, blokuje aktywność 5-alfa reduktazy. Według producenta – skuteczność ekstraktu z pestek z dyni jest szczególnie wysoka wówczas, gdy łączy się je z palmą sabałową.

 Kwas fosfatydowy – PhosphaMax  – znany z właściwości wspomagających budowę masy mięśniowej, kwas fosfatydowy znajduje zastosowanie także w eliminacji łysienia. Otóż, ten fosfolipid pełni ważną rolę w tzw. regulacji komórkowej. Producent przytacza nawet, badania kliniczne, z których wynika, że kwas fosfatydowy wspiera wzrost włosów i indukuje fazę anagenu.

Opinie na temat Folisinu – co o tabletkach na włosy mówią mężczyźni?

Opinie o tabletkach Folisin

Folisin to produkt, który szybko zyskał uznanie w oczach mężczyzn. Na forach i portalach traktujących o urodzie, znajdziemy sporo pozytywnych opinii i recenzji na temat tych tabletek. Konsumenci sięgający po Folisin najczęściej komplementują te tabletki za:

 • bardzo wysoką skuteczność (efekty zauważalne już po kilku tygodniach kuracji)
 • brak skutków ubocznych, charakterystycznych dla innych środków
 • wygodną formę (kapsułki)

Póki co – trudno natknąć się na jakiekolwiek głosy krytyki. Oczywiście, trudno traktować produkt jako uniwersalny – nie mniej jednak, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Folisin pomoże w lwiej części przypadków (wieloskładnikowa kompozycja).

Warto również zwrócić uwagę na szereg pozytywnych recenzji na innych portalach tematycznych. Eksperci zerkają przychylnym okiem na produkt, gdyż dostarcza on nie tylko kluczowe mikroelementy, ale także inne, istotne dla naszych włosów składniki.

Czy Folisin powoduje skutki uboczne?

bezpieczeństwo stosowania

W związku z tym, iż Folisin w wielu źródłach przedstawiany jest jako „silnie oddziałujący”, wielu mężczyzn ma wątpliwości co do bezpieczeństwa jego stosowania. Trudno je jednak określać zasadnymi.

Folisin oparty jest na naturalnych składnikach roślinnych i mikroelementach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z powyższym, suplementacja nie powinna powodować żadnych reakcji niepożądanych. Jednakowoż, w przypadku gdyby pojawiły się niepokojące zmiany w organizmie, należy zaprzestać suplementacji i skonsultować dalszą kurację ze specjalistą.

Dawkowanie i stosowanie Folisinu

Jak stosować tabletki Folisin

Rekomendowane (przez producenta) dawkowanie Folisinu to 2 kapsułki (1 kapsułka 2 razy dziennie) na dobę. Preparat należy popijać dużą ilością wody.

Sugerowany czas kuracji Folisinu to minimum 30 dni. Wówczas można spodziewać się pierwszych efektów stosowania tabletek.

Cena tabletek Folisin – ile kosztuje jedno opakowanie?

Folisin to formuła, która niestety (!) nie należy do najtańszych. Za jedno opakowanie produktu musimy zapłacić 219,00 złotych. Zawiera ono 60 kapsułek i według zalecanego dawkowania wystarcza na 30 dni suplementacji.

Uwaga! Ze względu na fakt, iż w wielu przypadkach wymagany jest dłuższy okres suplementacji, producent oferuje zniżkę przy zamówieniu 3 lub 6 produktów:

 • 438,00 zł za 3 opakowania (średnia cena za 1 opakowanie: 146,00 zł)
 • 657,00 zł za 6 opakowań (średnia cena za 1 opakowanie: 109,50 zł)

Zawsze aktualną ofertę można podejrzeć na stronie producenta (tutaj).

Gdzie kupić Folisin?

Niestety, dostępność Folisinu pozostawia wiele do życzenia. Nie jest dostępny stacjonarnie – nie znajdziemy go ani w aptece, ani w drogerii. Jedynym oficjalnym kanałem dystrybucji jest oficjalna strona producenta.

Zakup bezpośrednio u producenta niesie za sobą kilka korzyści, a mianowicie:

 • gwarancję niskiej ceny (brak pośredników)
 • gwarancję oryginalności produktu (przestrzegamy przed zakupem produktu z niezweryfikowanych źródeł)

Nie mniej, z całą pewnością zdecydowanie wygodniej byłoby po prostu zakupić produkt w pobliskiej aptece. Trudno powiedzieć czy w przyszłości jest na to jakakolwiek szansa.

Kup Folisin TERAZ (oficjalna strona producenta)!

Czy warto kupić Folisin? Czy produkt jest warty swojej ceny?

Co do tego, że Folisin to warte uwagi rozwiązanie na wypadanie włosów u mężczyzn, nie ma żadnych wątpliwości.  Aż 13 składników (w tym mikroelementy i ekstrakty roślinne) sprawia, że trudno znaleźć równie atrakcyjną propozycję.  Wątpliwości może budzić jedynie cena preparatu.

Natomiast, konfrontując na koszt zakupu tabletek Folisin (w przypadku największego pakietu 109,50 zł. / miesięcznie) z innymi rozwiązaniami (np. mezoterapią skóry głowy, przeszczepem włosów, innymi suplementami) trzeba przyznać, że cena wcale nie jest wygórowana.

Tym bardziej, że opinie na temat suplementu zdają się być naprawdę dobre. Konsumenci z reguły chwalą sobie skuteczność produktu, co stanowi chyba najlepszą rekomendację dla tego produktu.

Jednocześnie pragniemy zauważyć, że obok stosowania tabletek, warto zadbać także o odpowiednie nawyki żywieniowe, prawidłową pielęgnację włosów i skóry głowy oraz zdrowy styl życia. Suplementacja tabletek powinna pełnić formę asysty dla powyższych procesów.

Kup Folisin TERAZ (oficjalna strona producenta)!

Dodaj komentarz